Dijitalpazarlama Nedir ne işe yarar

Dijital pazarlama internet ortamında gerçekleştirilen satış eylemleridir.

Dijital pazarlama ne işe yarar

Fiziki pazarlamanın aslında dijitale uyarlanmış halidir diyebiliriz. Pazarlama olmadan firmaların kendilerini tanıtması yeni müşterilere ulaşması ve reklamlarını yayarak karlarını arttırmaları mümkün değildi bu yüzden bir sürü pazarlama stratejisi geliştirildi. İşte biz uzmanlarda yılllardır dijital pazarlama stratejileri ile müşterilerimizi kullanıcıya ulaşmasını ve satış yapmasını sağlıyoruz.

Hangi firmalar Dijital pazarlama yapmalı

Dijital pazarla bütçe doğrultusunda her firmaya uygun olarak çalıştırılabilecek bir strateji bütünüdür. Her firmanın kurumsal yada değil mutlaka bir satış stratejisi vardır. Satışın olduğu her yerde pazarlama olmazsa olmaz olacağı için her yapıya uygundur.

Dijitalpazarlama Uzmanı Nasıl olunur ?

Dijital pazarlama uzmanı olabilmek için öncelikle belli başlı teknik bilgileri bilmeniz gerekir. Seo sosyal medya yönetimi ve algoritması e ticaret sistemleri gibi alanlarda deneyim kazandıktan sonra dijital platformlarda uzman olarak çalışabilir yada danışmanlık yapabilirsiniz.

Dijital pazarlama Ekran başında oturmak değildir !

Dijital pazarlama ekran başında reklam optimizasyon yapmak slogan hazırlamak ve ölçümleme yapmak değildir. Bizzat saha operasyonlarında pazarlama stratejilerine uygun çekim yaptırmak tasarımları planlamak yeni satın alıncak ürünleri incelemek ve depolardaki stokları kontrol etmek gibi bir çok alanda aktif çalışıp işini takip etmelidir. Hiç kimse sadece ekran başında oturarak bir uzman olamaz.

ÇOK EMEK VERDİK

Ben ve benim gibi birçok meslektaşım dijitalpazarlamayı anlatmakta yıllarca zorluk çektik müşteriden yaşadığımız sıkıntılar yanı sıra aktif çalıştığımız platformların bir çok eksiği ve sorunu vardı. Üç kuruş paraya hem platform geliştirdik hemde müşterilerimizin işlerini. Hatta çok uzun bir dönem bu işten para kazanamadık bir çoğumuz kendimizi ıspatlamak için. Şuan dijital dönüşümün ve eticaretin hayatımızın her alanına girdiğini gözlemliyoruz hala bizi bazı müşterilerimiz anlamasada en azından ne iş yaptığımızın farkındalar. Para kazanmak tabiki lazım ama bizler idealleri olan ve bu işi daha ileriye taşımak isteyen uzmanlarız. Müşterilerimizden aldığımız güç ile hem ülkemize hemde firmalara destek vermeye devam edeceğiz. Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Ali Talu Danışmanlık Al

Open chat
Ali Talu
Merhaba